Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Anmälda lag BURGER KING FUTSAL CUP 2019

PÅ DENNA SIDAN SER DU EN UPPSTÄLLNING KLASSVIS ÖVER VILKA LAG 
SOM ANMÄLT SIG OCH KOMMER DELTA I FUTSAL CUPEN 2019.

Anmälan är nu stängd - Nedan framgår hur många lag respektive Klass innehåller.
Lottning är genomförd och ligger under dokument i menyn.

________________________________________________________________________


VIKTIG INFORMATION
Tävlingskommittén förbehåller sig rätten att kunna begränsa resp. klubb/förenings deltagande till max 

två lag per klass vid fyllda klasser. Tävlingskommittén förbehåller sig också rätten att kunna utöka antal

deltagande lag om klasser blir överfulla och speltid/spelutrymme finns. Tävlingskommittén förbehåller sig

också rätten att kunna ändra matchdagar, vilket är ovanligt, och om det blir aktuellt sker i dialog berörda

lag/klasser.


Möjligheter att komma med:
Om en klass blir fulltecknad kan ändå lag anmälas. De hamnar då som reserver och kan komma med i 

Cupen om något lag skulle lämna återbud alternativt om andra klasser inte blir fulltecknade och tid 

skapas för att öppna upp för att utöka antalet lag I klasser där reserver anmälts.



Senast uppdaterad 190123



Pojkar 13 kommer att ha Speldag fredag 8 februari prel. ca kl. 16.30-23.00

Pojkar 13 Födda 2006 eller senare

1. Trolhättans IF 

2. Grohed/Ljungkile

3. Grohed/Ljungkile

4. Lysekils AIK

5. Torp GoIF

6. Rosseröds IK

7. Rosseröds IK

8. Munkedals IF

9. Munkedals IF 

10. Eds FF

11. Halvorstorp IF 

12. Halvorstorp IF
Anmälan är stängd - Klassen är full (12 lag) - Lottning är genomförd.

13. IFK Uddevalla (Reservplats 1)

14. IFK Uddevalla (Reservplats 2)

15. Vänersborgs IF (Reservplats 3)
16. Vänersborgs IF (Reservplats 4)



Övriga Pojk-klasser kommer att ha Speldag lördag 9 februari prel. ca kl. 09.30-18.30


Pojkar 9 Födda 2010 eller senare

1. Svarteborg FK Svart

2. Svarteborg FK Röd

3. Vallens IF

4. Vallens IF

5. Stenungsunds IF

6. Stenungsunds IF

Anmälan är stängd - (Klassen kommer spelas med 6 lag) - Lottning är genomförd.

7. Munkedals IF (Reservplats 1)



Pojkar 11 Födda 2008 eller senare

1. Svarteborg FK

2. Sjuntorps IF

Anmälan är stängd - Klassen Pojkar 11 är inställd p.g.a. för få anmälda lag.


Pojkar 15 Födda 2004 eller senare

1. Sjuntorps IF

2. Lysekils AIK

3. Vallens IF

4. Munkedals IF

5. SAIS

6. IFK Uddevalla 

7. Åsebro IF

8. Munkedals IF

Anmälan är stängd - Klassen är full (8 lag) - Ny lottning är genomförd.


_______________________________________


Samtliga Flick-klasser har Speldag söndag 10 februari prel. ca kl. 07.30-20.30


Flickor 11 Födda 2008 eller senare

1. Wargöns IK 

2. Vänersborgs IF

3. Vänersborgs IF

4. Vallens IF

5. Vallens IF

Anmälan är stängd - (Klassen kommer spelas med 5 lag) - Lottning är genomförd.


Flickor 13 Födda 2006 eller senare

1. Svarteborg FK

2. Svarteborg FK 

3. Hamburgsunds IF

4. Färgelanda IF

5. Munkedals IF

6. Munkedals IF

7. Halvorstorps IS/Trollhättans FK
8. Halvorstorps IS/Trollhättans FK

Anmälan är stängd - Klassen är full (8 lag) - Lottning är genomförd.


Flickor 15 Födda 2004 eller senare

1. Svarteborgk FK 

2. Svarteborgk FK

3. Bullarens GOIF/Tanums IF

4. Hamburgsunds IF

5. Hamburgsunds IF

6. Grebbestads IF

7. Kungshamns IF

8. LAIK/SAIS

9. LAIK/SAIS

10. Trollhättans FK/Halvorstorp IS
11. Munkedals IF

12.  Ljungkile SK/Groheds IF

Anmälan är stängd - Klassen är full (12 lag) - Lottning är genomförd.

13.  Eds FF(Reservplats 1)





 
Huvudsponsor
Guld Sponsorer
Silver Sponsorer
Brons Sponsorer
Lagsponsorer
Klubbsponsorer
Sparplan Konstgräs Finansiell Projektsponsor