PÅ DENNA SIDAN SER DU EN UPPSTÄLLNING KLASSVIS ÖVER VILKA LAG
SOM ANMÄLT SIG OCH KOMMER DELTA I FUTSAL CUPEN 2019.
Anmälan är nu stängd - Nedan framgår hur många lag respektive Klass innehåller.
Lottning är genomförd och ligger under dokument i menyn.
________________________________________________________________________
VIKTIG INFORMATION
Tävlingskommittén förbehåller sig rätten att kunna begränsa resp. klubb/förenings deltagande till max
två lag per klass vid fyllda klasser. Tävlingskommittén förbehåller sig också rätten att kunna utöka antal
deltagande lag om klasser blir överfulla och speltid/spelutrymme finns. Tävlingskommittén förbehåller sig
också rätten att kunna ändra matchdagar, vilket är ovanligt, och om det blir aktuellt sker i dialog berörda
lag/klasser.
Möjligheter att komma med:
Om en klass blir fulltecknad kan ändå lag anmälas. De hamnar då som reserver och kan komma med i
Cupen om något lag skulle lämna återbud alternativt om andra klasser inte blir fulltecknade och tid
skapas för att öppna upp för att utöka antalet lag I klasser där reserver anmälts.
Senast uppdaterad 190123
Pojkar 13 kommer att ha Speldag fredag 8 februari prel. ca kl. 16.30-23.00
Pojkar 13 Födda 2006 eller senare1. Trolhättans IF
2. Grohed/Ljungkile
3. Grohed/Ljungkile
4. Lysekils AIK
5. Torp GoIF
6. Rosseröds IK
7. Rosseröds IK
8. Munkedals IF
9. Munkedals IF
10. Eds FF
11. Halvorstorp IF
12. Halvorstorp IF
Anmälan är stängd - Klassen är full (12 lag) - Lottning är genomförd.
13. IFK Uddevalla (Reservplats 1)
14. IFK Uddevalla (Reservplats 2)
15. Vänersborgs IF (Reservplats 3)
16. Vänersborgs IF (Reservplats 4)
Övriga Pojk-klasser kommer att ha Speldag lördag 9 februari prel. ca kl. 09.30-18.30
Pojkar 9 Födda 2010 eller senare1. Svarteborg FK Svart
2. Svarteborg FK Röd
3. Vallens IF
4. Vallens IF
5. Stenungsunds IF
6. Stenungsunds IF
Anmälan är stängd - (Klassen kommer spelas med 6 lag) - Lottning är genomförd.
7. Munkedals IF (Reservplats 1)
Pojkar 11 Födda 2008 eller senare1. Svarteborg FK
2. Sjuntorps IF
Anmälan är stängd - Klassen Pojkar 11 är inställd p.g.a. för få anmälda lag.
Pojkar 15 Födda 2004 eller senare
1. Sjuntorps IF
2. Lysekils AIK
3. Vallens IF
4. Munkedals IF
5. SAIS
6. IFK Uddevalla
7. Åsebro IF
8. Munkedals IF
Anmälan är stängd - Klassen är full (8 lag) - Ny lottning är genomförd.
_______________________________________
Samtliga Flick-klasser har Speldag söndag 10 februari prel. ca kl. 07.30-20.30
Flickor 11 Födda 2008 eller senare1. Wargöns IK
2. Vänersborgs IF
3. Vänersborgs IF
4. Vallens IF
5. Vallens IF
Anmälan är stängd - (Klassen kommer spelas med 5 lag) - Lottning är genomförd.
Flickor 13 Födda 2006 eller senare
1. Svarteborg FK
2. Svarteborg FK
3. Hamburgsunds IF
4. Färgelanda IF
5. Munkedals IF
6. Munkedals IF
7. Halvorstorps IS/Trollhättans FK
8. Halvorstorps IS/Trollhättans FK
Anmälan är stängd - Klassen är full (8 lag) - Lottning är genomförd.
Flickor 15 Födda 2004 eller senare
1. Svarteborgk FK
2. Svarteborgk FK
3. Bullarens GOIF/Tanums IF
4. Hamburgsunds IF
5. Hamburgsunds IF
6. Grebbestads IF
7. Kungshamns IF
8. LAIK/SAIS
9. LAIK/SAIS
10. Trollhättans FK/Halvorstorp IS
11. Munkedals IF
12. Ljungkile SK/Groheds IF
Anmälan är stängd - Klassen är full (12 lag) - Lottning är genomförd.
13. Eds FF(Reservplats 1)